Ќе се воодушевите од новата варијанта од популарната фризура

ADVERTISEMENT

Нова секси варијатна на популарната боб фризура

Боб фризурата е апсолутен must-have меѓу трендсетерките веќе подолго време, а ако и вам ви се допаѓа оваа фризура ќе ве развесели веста дека фризерите предвидуваат уште една секси варијанта на овој популарен тренд.

ADVERTISEMENT

На оваа фризура не и одолеа ни Ким Кардашијан …

Наместо рамномерно потскратување на косата замолите го вашиот фризер да ве потшиша асиметрично, а тоа можете да го направите во неколку шик варијанти – можете да ја израмнете со пегла или со помош на виклер да креирате лежерни beach бранови како тукушто да сте се вратиле од плажа.

ADVERTISEMENT

Фризерите истакнуваат и дека ваквото потскратување на косата убаво им стои на сите облици на лицето, а ако вашето лице е со коцкест облик, асиметричната фризура ќе ви одговара бидејќи визуелно ќе ви го омекне лицето. Ова го тврди познатиот селебрити фризер Брус Скарлет кој се грижи за фризурата и на преубавата русокоса актерка Маргот Роби.

Оние пак со ситно лице, ќе ги истакнат цртите …

Не треба да се заборави и на врвовите кои по ваквото стилизирање треба да се нанесе малку средство за негување на база на арганово масло како би го спречиле „расцветувањето“ на косата.

Facebook Comments
(Visited 8 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT