Ќерката на Емир Кустурица изгледа волшебно и како манекенка – фустанот што го носи нема да ве остави рамнодушни

Се појави и ги воодушеви сите.

Дуња Кустурица, ќерката на еден од најпознатите режисери на овие простори, Емир Кустурица и неговата сопруга Маја, важи за сјаен драматург, продуцент и филмски селектор, но одлично се најде и во новата улога како манекенка.

ADVERTISEMENT

Имено, таа се прошета во елегантен и гламурозен модел самоуверено и вешто како зад себе да има години и години искуство како манекенка. Креаторот со нејзиниот, но и со другите модели беше инспириран од оперските арии, истакнувајќи го она најубавото кај сжената.

Ревијата беше повеќе од обично модно случување, повеќе потсетуваше на уметнички перформанс, а уметноста на селекторката од Кустендорф и е животен сојузник, поточно уметноста е стил на нејзиниот живот.

Facebook Comments
(Visited 13 times, 1 visits today)