ЈК направи спектакл за паметење -ќерката Атина иста како нејзината мајка – тортата е вистинско лудило!

Атрактивната Јелена Карлеуша ги обожва своите ќерки Атина и Ника, па се труди секогаш да им удоволи.

Јелена секоја година приредува спектакларни забави, а оваа година пејачката се надмина себеси.

Интересно е дека Ника и Атина се родени во ист ден, а постарата Атина како подарок побарала статив за телефон, што Јелена се воодушевила од скромноста со оглед на тоа дека девојчето може да има се што ќе посака во животот.

И поради тоа Јелена решила да не штеди и да направи журка за паметење.

Уште еден детали кој е интересен е дека старата Атина апсолутно се обидува да изгледа како нејзината мајка, па сакала да направи убава креација и фризура.

Јасно е дека таа е талент за мода која го наследелила од својата мајка.

Исто така ни Ника не заостанува со модата.

Јелена како што знае добри забави да организира, исто така знае и одлични одмори да им приреди на своите миленички.

Таа овој одмор го помина во најлуксузниот хотел во Турција.

Јелена веднаш се пофали на Инстаграм, а домаќините ги дочекаа со отворени раце и ги изненадија трите дами со букети цвеќиња.

Имено, како што напоменува Star magazin, пејачката престојува во еден од најлуксузните хотели, во кој што престојуваше и минатото лето, станува збор за луксузниот хотел Регнум, каде што една вечер чини 900 долари.

 

 

(Visited 2.001 times, 1 visits today)