Ја отвораме сезоната за лов на цветни фустани – погледнете ги овие фантастични модели

Кога не знаете што да носите, изберете фустан со цветови

Ова правило може да ви се најде во животот, особено кога пред вас е највозбудливиот период од годината. Да, сите веќе срамежливо размислуваме за новата пролетна сезона, а некои бои и дезени што ќе бидат во тренд во следниот период веќе можеме да ги сретнете и меѓу зимските новитети на полиците во продавниците. Цветните дезени се еден од најголемите трендови за втората половина на оваа зима, барем така велат најпознатите светски модни гуруа, а можеме да ги „фураме“ како во преодниот, така и во пролетниот период. Па доколку сакате да го освежите плакарот, можеби токму ваков фустан е вистинско решение за вас.

ADVERTISEMENT

Stradivarius

Ние веќе скокнавме до продавниците на Манго, Страдивариус и Зара, па во продолжение ќе ви ги покажеме најубавите „флорални“ парчиња, од лежерни дневни фустани во стилот на кошула, до неодоливите долги модели, што ги најдовме на полиците на овие „хај-стрит“ брендови.

Stradivarius

Stradivarius

Stradivarius

Mango

Mango

Mango

Mango

Zara

Zara

Zara

Zara

 

Facebook Comments
(Visited 42 times, 1 visits today)