Јавноста е збунета: Меган Маркл има сопруг и две деца во Америка, Џеј Ло е бодибилдерка

Меган Маркл, многумина се уверени дека има две деца и со сопругот живее во сојузната држава Мисури во САД. Меѓутоа се работи за забуна. Имено, лицето за кое станува збор е Акеиша Ленд, 39-годишна домаќинка и мајка на две девојчиња.

Таа еден ден забележала дека на профилот на нејзината ќерка на Инстаграм има 160.000 пријатели. Воопшто не е чудно, зошто нејзината ќерка е преубава, а откако и убавата мајка почнала да се покажува на фотографиите, Инстаграм експлодирал.

View this post on Instagram

An #usie with my littlest love in our matching “LOVE” sweatshirts from @coolkiidzwear ❤️ • What I love about these sweatshirts is not only their obvious adorableness, but also the fact that they aren’t super thick. Which is perfect for fall and winter because you can layer it with other things and not worry about sweating out your hair (ain’t nobody got time for that! 💁🏽‍♀️). And if your kid(s) are anything like mine, they get hot real fast running around all day, so lightweight layers are imperative. I also love that you’re able to take the layers off to rock it in the spring for those still cool days. These sweatshirts are perfect for year round cuteness! • Have a great week friends and remember to tell the people you care about that you love them… and as always, keep it cute! 😘

A post shared by Greyson Regina Land (@greyson_land) on

Луѓе почнале и на улица да ја запираат мислејќи дека е Меган.

„Често ме споредуваат со неа, не само онлајн туку и надвор додека шетам, одам воцрква, во кино, во продавница… Непознати луѓе ми приоѓаат и ме прашуваат дали некој ми рекол дека личам на Меган, посебно во последно време откако ја носат рамна косата, вели Акеиша.

Слична работа се случува и со Џанис Гереј – фитнес тренер која неверојатно личи на Џеј ло. Многумина латино дивата ја заменуваат со бодибилдерката зошто е познато дека Џенифер Лопез секогаш вежба. Џеј, како што сега ја викаат Џанис поради нејзината неверојатна сличност со пејачката на Инстаграм напиша:

„Значи сите ми пишувате дека секој има свој близнак и дека мојот е Џеј Ло? Значи прифаќам“.

Така веќе со години овие две убавици чести ги заменуваат, а еден од коментарите е дека Џеј Ло можеби претерала со вежбањето.

View this post on Instagram

Relaxed and recharged. 🤍

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

(Visited 1.744 times, 1 visits today)