Ѓорѓе Давид: Многумина познати кријат дека се заразени, а лежат со мене во болница

Музичарот Ѓорѓе Давид кој пред некој ден откри дека е позитивен на корнавирусот во моментов се лечи на пулмологија на Клиничкиот центар во Белград.

Многумина останаа зачудени кога тој кажа дека многу познати кријат дека се зарзени со Ковид 19, а дека тој е еден од оние храбрите кој истапи и ја кажа вистината.

Многумина познати кријат дека се заразени, а лежат со мене во болница-, пренесува Информер.

Додека пејачот се лекува поддршка му пристигнува од сите страни.Така пејачката Маја Николиќ реши на својот колега да му отпее песна за опоравувањето да му биде попријатно,

 

Веќе со години добро познат член на „Ѕвездите на Гранд“ е рок пејачот Ѓорѓе Давид Николиќ.Имено, Николиќ е во брак со сопругата Ана со која ја има ќеркичката Сташа.Колку ужива во татковството и колку е горд на својата љубимица, покажува тоа што секогаш е покрај неа, а неодамна објави и нејзина слика на Инстаграм.

Facebook Comments
(Visited 538 times, 1 visits today)