Цеца VS Карлеуша – на која и стои подобро ваква фризура?

ADVERTISEMENT

Цеца – некогаш и сега

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ја скрати косата и ја стилизираше така што сега неверојатно потсетува на нејзиното издание од спотот „Оди додека си млад“ кој го снимаше пред цели 25 години. Таа со ова издание покажа дека сака да експериментира со модата, а нејзините обожаватели останаа изненадени која ја видоа пејачката во ова потполно неочекувано издание.

ADVERTISEMENT

 

Инаку, слично издание неодамна „фураше“ и Карлеуша па сите ја потсетија дека личи на Цеца од пред 25 години.

ADVERTISEMENT

 

Па, која од овие две дами ви се допаѓа повеќе со залижана и кратка, машка фризура?

Facebook Comments
(Visited 495 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT