Цело собрание гледаше во бујните гради на оваа политичарка

Поранешната градоначалничка на бразилскиот град Брабинхас, Ана Паула да Силва, попозната како Паулина, присуствуваше на седницата на собранието на Санта Катарина.

Атрактивната политичарка, со специјалниот избор на својот стајлинг, се погрижи сите погледи во салата да бидат фокусирани на неа. За оние кои пак, не можеа да бидат во парламентот и да ја видат во ова издание, беа објавени фотографии на социјални мрежи.

ADVERTISEMENT

„Време е да се работи”, рече таа, но присутните наместо да ги засукаат ракавите, беа преокупирани со неа.

Но на некои не им се допадна тоа што го гледаат: „Очекувам да ги покажете вашите способности без да се соблекувате“ и порача еден човек на социјалните мрежи, додека друг ја праша случајно да не е „претставник и на проститутките”.

Инаку, собранието на Санта Катарина објави дека нејзината облека била во согласност со правилата.

Facebook Comments
(Visited 601 times, 1 visits today)