Цела Британија зборува за неа – Меланија во најелегантното издание што сме ја виделе досега

Меланија на гала забавата со британската премиерка се појави во навистина спектакуларно издание.

Меланија и Доналд Трамп се во официјална посета на британската престолнина каде првата дама на Америка заблеска во полн сјај. Таа најпрво носеше фустан во маслинеста нијанса кој ја следи линијата на телото и и’ стоеше совршено, а подоцна, за на гала забавата и средбата со премиерката на Велика Британија, Тереза Меј, Меланија навистина изгледаше спектакуларно.

ADVERTISEMENT

Во прашање е фустан од познатиот француски дизајнер Жил Мендела во нежна жолта нијанса кој веднаш беше оценет како еден од најелегантните модели што првата дама на Америка го носела досега.

Покрај фантастичниот фустан Меланија носеше и жолти високи потпетици, а од накит дискретни обетки и еден прстен.

Па, дали ви се допаѓа Меланија во ова издание?

Интересно е и тоа како британските медиуми најдоа сличност помеѓу нејзината тоалета и едeн син фустан што го носеше покојната принцеза.

 

Погледнете ги и останатите комбинации од британската турнеја на прекрасната Меланија >>

 

 

 

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed