Хурем денес е една сосема обична, нормална жена на која НЕ и се важни раскошот и парите, туку само среќата и нејзината ќерка!

„Во стварноста сум нормална, како и секоја жена на оваа планета. Не ми се важни ни парите ни славата, само да живеам во мир со самата себе и со моето девојче“, изјави во една прилика Мерјем Узерли.

Мерјем Узерли беше ѕвезда на популарната телевизиска серија „Сулејман Величествениот“ кога преку ноќ со својата генијална улога на султанката Хурем ја освои публиката и стана една од омилените турски актерки.

ADVERTISEMENT

#💤 🐥❤️🦁 #nightnight

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Надвор од филмските студија и гламурот, Мерјем е сосема обична жена која своето време го минува со својата четиригодишна ќерка Лора која што ја воспитува сама, а многу нивни заеднички моменти од животот ги дели и со обожавателите преку социјалните мрежи.

За време на бременоста со неа минуваше низ многу тежок период од животот поради кој беше и во тешка депресија, па поради здравствената состојба мораше да го напушти снимањето и да замине во Германија.

❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

#nightnight 🐰❤️🐰

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

По бројните расправии и малтретирања со познатиот турски бизнисмен Кан Атес, таткото на нејзиното дете, Мерјем ќе одлучи дека е најдобро за неа да  ја напушти Турција, и денес е најсреќна кога е во тој едноставен свет, заедно со својата мала принцеза, далеку од камерите и рефлекторите.

🌹❤️ #loveofmylife 👭

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

Имаше неколку кратки љубовни авантури, неодамна на црвениот килим во Кан беше во центарот на вниманието со својата грациозна појава, а откако се врати, и покрај сиот тој раскош и слава, повторно е една обична, нормална жена која е мајка и која е најсреќна кога е својата ќерка.

😘

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

#tb @marieclairearabia #dubai ❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

@muportrait

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 13 times, 1 visits today)