Фризурата која одговара на секоја форма на лице е најпосакуваниот избор и за оваа сезона

И покрај тоа што навикнавме на трендовите постојано да се менуваат, и модата и убавината, една фризура не излегува од мода со сезони, и ништо не се менува оваа есен, пишува Космополит.

Се разбира, ова е боб фризура која е толку популарна со причина – затоа што одговара точно на секој облик на лице, за што сведочат многуте познати личности кои неодамна се одлучиле за тоа.

Ако размислувате за промена на изгледот, не можете да тргнете наопаку со оваа фризура, а фризерите предупредуваат дека единствено што треба да размислите е должината на боб. Ако имате тркалезно лице, одлучете се за должина под брадата, додека издолженото лице ќе биде подобро прилагодено на пократок боб. Меѓутоа, ако не сте подготвени да одите толку кратко, подеднакво трендовски и е таканаречениот долг боб, кој исто така е омилен меѓу познатите модни трендови. Двете фризури се исклучително лесни за одржување и стил.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 361 times, 1 visits today)
Loading...