Феноменално деловно издание на шпанската кралица – панталони и удобни штикли што секоја дама треба да ги има во плакарите

Кралицата на изложба со ангелски мотиви

Кралицата Летиција (46) се појави на изложбата Агнели во шпанскиот град Бургос, а за таа пригода носеше децентно деловно издание. Таа носеше панталони и свилена блуза, а целото издание го заокружи со капут во боја на пудра и кафеави салонки со блок потпетици.

ADVERTISEMENT

Нејзините салонки со потпетици украсени со златен раб иако можеби на прв поглед изгледаат по малку „буцмасто“, токму поради заоблениот врв и формата на потпетиците се удобни за носење, а нозете во нив воопшто не ве болат.

Во комбинација со панталоните изгледаат феноменално и се одлично решение за секое деловно издание.

Facebook Comments
(Visited 288 times, 1 visits today)