Фаталната жена поради која Викторија Бекам нема мирен сон се соблече потполно гола – и на 50 години изгледа брутално секси

Фотографии на кои моделот е како од мајка родена

Поранешниот дански супермодел Хелена Кристенсен се уште пали и гаси на социјалните мрежи. Имено, таа работи со полна пареа иако има 50 години, а деновиве е во центарот на вниманието откако медиумите објавија дека британската дизајнерка Викторија Бекам е бесна бидејќи нејзиниот сопруг, Дејвид, премногу се дружи со Хелена.

ADVERTISEMENT

А тоа дека поранешниот супермодел е во беспрекорна форма покажуваат и најновите фотографии и видеа што поранешната манекенка ги објави на Инстаграм.

Хелена во својата кариера долга три децении се има појавено во преку 600 насловни на познатите магазини како Вог, Ел и Харперс базар, а беше заштитно лице на модните куќи како Шанел, Версаче, Ланвин, Прада, Валентино…

Facebook Comments
(Visited 1.802 times, 1 visits today)