Огласи
Огласи 2
BEAUTYКоса

Турската убавица повеќе не изгледа вака: Шехерезад го смени личниот опис, сподели фотографии и ги воодушеви сите

Одлично и стои новиот имиџ...

Огласи 3

Убавата 40-годишна актерка Бергузар Корел, потекнува од познато турско актерско семејство.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Нејзина првата улога беше во серијата „1001 ноќ“ со која постигна светска слава.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Нашата публика ја памети токму по таа серија каде ја глумеше Шехерезада.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Таа глумеше во серијата „1001 ноќ“ заедно со актерот Халит Ергенч каде беа партнери.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Недолго потоа, тие станаа пар и во реалниот живот, по што се венчаа во 2009 година и сега имаат три деца, синовите Али и Хан и ќерката Лејла.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Бергузар Корел е препознатлива по својата сјајна коса, но повеќе не е бринета.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Актерката на својот Инстаграм профил сподели фотографии со кои буквално ја шокираше јавноста.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Имено, актерката се одлучила за поинаков изглед по повод новата улога во серијата, а за таа прилика ја обоила косата па сега е русокоса.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Актерката изјавила и дека е возбудена поради серијата и го цитирала нејзиниот лик во оваа серија:

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

„Запомнете, ниту еден криминалец не може да побегне од милиони“, напиша Бергузар Корел.

Станува збор за новата серија „Дугум“ .

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Според актерката, серијата е всушност првиот локален детективски трилер на Амазон, а премиерата ќе биде прикажана во 2024 година.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Недолго потоа таа сподели и фотографија на која позира потпрена на маса во бело сако, а во описот на фотографијата напиша:

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

„Драга Неслихан, ќе се дружиме малку, добредојде.

Фото: Инстаграм / Бергузар Корел

Маркетинг

Поврзано

Back to top button