Три нови парфеми од Ким Кардашијан – дали би сакале да ги пробате?

Нови парфеми со потписот на Ким Кардашијан

ADVERTISEMENT

Најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан има дури три нови парфеми. Тие се обединети под заедничкото име „Kimoji Hearts“, а како што и самиот назив ни кажува, спакувани се во симпатични кутии во облик на срце – розова за „BFF“, нежно сина за „Bae“ и виолетова кутија во која се крие парфемот „Ride or Die“. Ким веќе подолго време ги најавува новите парфеми на својот Инстаграм-профил, а од почетокот на овој месец истите можат да се најдат низ најпознатите светски парфимерии и онлајн.

ADVERTISEMENT

Сите три парфеми имаат цветно овошен вкус со тоа што „Ride or Die“ е комбинација од рибизла, слива и карамела, „Bae“ содржи мирисни ноти на мандарина, киви, јасмин и ванила, а парфемот „BFF“ – диви јагоди, јаболко, круши и ливчиња од ружи.

ADVERTISEMENT

Па, дали ви звучи примамливо?

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...