Три момчиња им помогнаа на стари луѓе, сега се хит на интернет

Полицајка сними тројца млади момчиња како и помагаат на 89-годишна жена да влезе во автомобилот.

Видеото беше видено повеќе од 5 милиони луѓе само на Фејсбук и споделено над сто илјади пати.

ADVERTISEMENT

Полицискиот службеник Кенеша Карнеги од Вилистон, Флорида, во понеделникот виде три мажи кои и помогнаа на Роз Грист да влезе во автомобилот, кој нејзиниот 100-годишен сопруг го паркирал на бензинска пумпа. Сцената беше снимена и споделена на Фејсбук, која за брзо стана вирална.

Двојката која заедно е повеќе од 20 години застанала на бензинската пумпа поради тоа што морале да одат во тоалет и биле на пат  кон Перри до Орландо, каде што Роуз имал лекарски преглед.

„Беше прекрасно да се види”, рече Карнеги, кој ги сними младите луѓе. Им пријдов и ги прашав дали може да ги снимам, Јоц Ке Ко, Марти и Фреди Г. не се побуниле.

“Ги знам овие момци од маалото и сакав да имам момент да покажам кои се тие”, изјави Карнеги за Yahoo Lifestyle.

„Ви благодарам многу, момци”, вели Дејвид во видеото. „Имам 100 години”. „Полека”, му кажа едното момче, додека Давид пробуваше да седне на возачкото седиште.

“MLK” The dream STLL lives on…Lisa Lisa Carnegie Keith Neal Tammy Williams-Nattiel Cynturia Jenae Smith Nashica Jackson Coleman Chancie Louise Jackson Daphina Williams Conchita Anume Angel Floyd Ciara Montgomery Timothy Tim Youmans David Ra-Ra Daniel

Posted by Kanesha Carnegie on Понеделник, 28 јануари 2019

 

Марти вели дека тројцата пријатели, сите рапери, дошле до бензинската пумпа да купат чипс и сок, кога го виделе Давид и Роуз низ прозорецот без да прашаат пришле кон нив и им помогнале.

„Ние дури и не прашавме дали им е потребна помош”, рече 30-годишниот. „Тоа можеше да биде мојата баба”, вели тој.

Стоу (26) вели дека Роуз била исцрпена по користење на тоалетот. „Таа беше многу уморна, едвај одеше”.

Внукот на Дејвид и Роуз, Томи Грист (42), беше изненадена кога случајно на Фејсбук го виде нивното видео.

Томи и неговата сопруга, им се заблагодарија на момчињата и полицјаката која во тој момент била со неговата баба и дедо.

Facebook Comments
(Visited 252 times, 1 visits today)