MAMAВирално

Тажни вести од домот на Станија: Старлетата не може да си дојде при себе, прокрваре и го изгуби бебето во петтиот месец од бременоста!

Тажна е поради загубата...

38 годишната старлета и поранешна учесничка на Задруга, Станија Добројевиќ последниот период е главна тема во медиумите.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Станија Добројевиќ минатиот месец во Лас Вегас се сврши со своето момче со кое е во врска неколку месеци.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Имено бизнисменот со кој ќе се омажи старлетата е од регионот но живее и работи во Мајами.

Свадбата ја планирале за следната година, на Карибите.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Старлетата и нејзиниот партнер го загубија бебето во петтата недела од бременоста.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Поранешната учесничка на „Задруга“ работела со својот вереник на потомство, а особено ги израдувала веста дека за седум месеци ќе станат родители, но за жал, нивната среќа не траеше.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Извор близок до парот изјавил дека Станија била пресреќна што ќе се оствари во улога на мајка и дека веќе имала смислење имиња.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

– Станија беше бремена петта недела. Пред да дојдат од Америка во Србија, дознале за добрата вест и биле пресреќни! Плачеа, се радуваа, смислија имиња за девојче и момче.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Тие едвај чекаа да дојдат тука и да ги соберат семејството и пријателите за да прослават со нив. Но, наместо да слават, наидоа на тага, бидејќи Станија го изгубила бебето – изјавил добро упатен извор.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Во текот на ноќта добила силни стомачни болки, па отишла на преглед во приватна клиника во Нови Сад.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

– Станија ја разбуди болка, а потоа виде дека искрвари. Беше многу исплашена! На почетокот крварењето не било обилно, но додека стигнала во болница, нејзината состојба се влошила. Лекарите можеле само да констатираат дека плодот „го нема“, а тоа го потврди и ултразвучниот преглед. Плачеше, вереникот ја тешеше, како и лекарите кои се обидоа да ја смират и да ја уверат дека повторно ќе забремени и дека следниот пат се ќе биде во ред. И рекле дека првите три месеци од бременоста се секогаш ризични и дека самата природа отфрла фетус кој не е добар или не се развива како што треба. И кажале и дека на почетокот на бременоста не смеела да патува со авион, како и со воз а тоа го направила. Со оглед на тоа што има 38 години, ја советувале следниот пат повеќе да се одмора – изјавил изворот за Информер.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

Оваа информација ја потврдија од болницата во која се наоѓала старлетата.

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

-Иако го загуби бебето, свадбата не се откажува. Двајцата се среќни, заљубени и се сакаат, па остануваат заедно и покрај се што се случи – рекол изворот.

 

фото инстаграм/Станија Добројевиќ

 

Маркетинг

Поврзано

Back to top button