Таа беше фаворит за победа на Евровизија, а сега е прогласена за секс симбол!

Кипарската Бијонсе дефинитивно ја запали публиката.

Претставничката на Кипар, Елени Фуреира, се истакна со војот глас и убавина, но и со начинот на кој танцуваше. Таа беше една од фаворитите на публиката, а со нејзината песна „Фуего“ направи вистински спектакл на бината на овогодинешниот Евровизија која се одржа во Лисабон.

ADVERTISEMENT

 

 

Елени беше облечена во комбинезон од Сваровски кристали и воопшто не и беше лесно во сето тоа да одржи онаков перформанс за паметење.

Нејзините фотографии од настапот собраа повеќе стотицци илјади лајкови и бројни комплименти што само кажува за нејзиниот неверојатен успех.

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed