Среќен ПЕТОК за Водолијата…Дневен хороскоп 12.07.2019

Дневен хороскоп 12.07.2019.

Овен
Се плашите дека вашите колеги кријат нешто од вас, но постапете во согласност со принципите.Оддалечете се од личноста која си игра со вашите чувства и која докажала дека не треба да и се верува.
Бик

Покажете разбирање и за тоа. Изгледате лути и нервозни пред колегите.Што се однесува до љубовта, има некој што си создал нереална слика.

ADVERTISEMENT

Близнаци
Во можност сте внимателно да ја разгледате моменталната состојба. Вие сте објективни, иако изгледате малку загрижени за колегите.

Рак

Одреден деловен состанок ќе има феноменален исход.Согласете се кон понудената алтернатива, бидејќи ќе се покаже како профитабилна.Размислете што е соодветно за двајцата, а не само за себе.

Лав

Воздржете се од било какви директни реакции и обидете се, да ја одржите рамнотежата. Исклучително поволните прилики на работното место, ќе придонесат да ги насочите мислите кон успехот во иднина.

Девица

Активноста и енергичноста во решавањето на проблемите ќе ви биде на високо ниво. Односите со околината ќе ви се подобрат, но сепак бидете внимателни во барањата, бидејќи сите врати не ви се отворени.

Вага

Иако имавте силна желба денес да расчистите голем дел од задачите кои ве очекуваат оваа недела, најверојатно ќе треба малку да ги одложите плановите. Другата страна денеска ќе ви ја покаже својата нежност или ќе ви се довери. Бидете внимателни и сетете се како ви беше на вас.

Шкорпија

Верувате дека можете да се договорите со некоја Водолија околу нешто што е од двоен интерес. Можна е соработка со странци. Имате подршка од некое лице кое често го среќавате на големите собири.

Стрелец

Во попладневните часови ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во врска со работата која би требало да ви помогне да заработите поголем профит. Денес избегнувајте ги семејните кавги.

Јарец

Планирате нови деловни и општествени контакти. Се обидувате да организирате средба со лица што долго не сте ги виделе и кои речиси ве заборавиле. На работа успевате да бидете интелектуално надмоќни.

Водолија

Бидете повнимателни во вашите изјави и избирајте зборови.Нешто се случува на работното место за кое не сте целосно свесни.Вие сте неодоливи на вашиот партнер или на личноста која сте ја освоиле.

Риби

Проблемите кои сте ги имале ќе ни нема, а финансиската ситуација ви е многу поволна особено кај Рибите кои бараат подобро платена работа. Среќата е на ваша страна, максимално искористете го тоа.

Facebook Comments
(Visited 1.563 times, 1 visits today)