Среќен викенд за Јарците и Близнаците, Вагата ја очекуваат големи обврски

Викенд хороскоп за (13 и 14 јули 2019 година).

ОВЕН

Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Во љубовта внимавајте за кого се одлучувате, можете да погрешите во изборот.

ADVERTISEMENT

БИК

Викендот може да ви донесе интересно познанство. Можеби се работи за личност од блиското опкружување. Добро се чувствувате денес.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат промени на работно поле. Можете да очекувате прилив на пари од странство или понуда да преминете во некоја нова компанија. Многу сте амбициозни и тоа јасно го покажувате.

РАК

Може да очекувате околностите на работно поле да бидат генерално поволни. Пред вас е добар период.

ЛАВ

Ќе бидете во прилика да сретнете една многу важна личност која ќе ви даде интересна деловна понуда. Љубовниот живот е многу комплициран, особено ако сте во тајна или паралелна врска.

ДЕВИЦА

Можеби ќе успеете да ја добиете работата која ја очекувате. Пред вас е поволен период за промени на ова поле.

ВАГА

Можеби нема да успеете да ги завршите сите навреме. Здодевно ви е и сакате емотивни промени. Не сте навикнати на самотија и тоа ви пречи. Зголемете го внесот на витамини.

ШКОРПИЈА

Прилично сте немоќни да решите една ситуација која не се однесува само на вас, туку веројатно и на лицата од вашата непосредна околина, можно на член од семејството.

 

СТРЕЛЕЦ

Ќе обновите едно важно пријателство од минатото и ќе се обидете да го поправите впечатокот кој го има стекнато таа личност за вас. Можен е пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Пред вас е поволен период за преговори во кој може да остварите голем успех. Подготвени сте отворено да разговарате со симпатијата и да и дадете до знаење дека имате емоции кон неа. Проблеми со нервниот систем.

ВОДОЛИЈА

Ниту една деловна прилика нема да ви се чини идеална. Мечтаете за некоја работа, каде ви се чини дека имате што да покажете. Вашиот обид да влијаете на партнерот прилично го нервира. Задоволни сте со својот изглед.

РИБИ

Склони сте на мрачни мисли и малодушност. Периодов не е поволен за донесување на важни одлуки во врска со љубовта. Чувајте се од можни повреди.

Facebook Comments
(Visited 621 times, 1 visits today)