Славниот актер и оскаровец кој со сопругата се зарази од коронавирусот открива какви симптоми имал и како оздравел

Том Хенкс и Рита Вилсон е првата холивудска двојка на која и беше дијагностициран коронавирус. Неодамна се отпуштени од болница, а Том сега ги сподели деталите и симптомите на болеста.

-Добри вести. Недела дена по позитивниот тест на корона, во самоизлолација, симптомите се помалку или повеќе исти. Немам температура но многу сум слаб. Доволно е само да ги здиплам алиштата и да измијам садови и веднаш легувам и дремам – вели Хенкс.

Како посебен куриозитет ја сподели сликата од својата машина за пишување.

ADVERTISEMENT

-Допатував овде со својата машина за пишување, некогаш ја обожував – пишува Хенкс, а инаку станува збор за постар модел машина од типот „Корона“.

Facebook Comments
(Visited 1.122 times, 1 visits today)
Loading...