Скандал на изборот за Мис Бум Бум – второпласираната ја нападна победничката, публиката во шок од она што го гледа!

Публиката остана шокирана, а многумина и не беа сигурни кој ја освои титулата

Мис Бум Бум е натпревар за убавина што се одржува во Бразил, а на кој кандидатките се борат за титулата „најдобриот задник“. Бразилките се познати по своите бујни облини и пред се позадини, но и тука има измамнички – барем ако судиме според зборовите на една од кандидатките.

ADVERTISEMENT

Имено, за време на натпреварот можеа да се видат бројни „интересни“ сцени со кои девојките сакаа да го привлечат вниманието на себе, но кулминацијата се случи кога второпласираната убавица, Алине Ува (27), и се фрли и ја искина лентата на 31 годишната победничка Елен Сантана.

View this post on Instagram

@missbumbumbrasil @ellensantanafotosevideos

A post shared by Ellen Santana (@ellensantanaoriginal) on

 

ADVERTISEMENT

Оваа девојка со својето неприфатливо и „неспортско“ однесување само сакаше пред публиката и јавноста да покаже дека таа е единствената која е 100 отсто природна.

View this post on Instagram

#DESLIZEPROLADO➡️ Meus amores estou aqui pra compartilhar esse momento com todos vocês . Que foi muito importante pra mim. Bom gente eu nao ia participar do concurso. Quando soube que seria o “ÚLTIMO MISS BUMBUM BRASIL” algo me disse “vai lá Ellen” e eu fui . Mesmo com todos que criticam o concurso que falam isso e aquilo . Eu não liguei e apenas quiz me dedicar ao máximo ,fazer minha parte e ver lá oq iria dar 🤷🏻‍♀️. Já participei outro ano. A credibilidade é bem legal . E independente de ganhar ou não . Tem que saber ganhar e perder. Eu perdi em 2013 . E eu soube perder . A vontade era de voar pra cima dela não vou negar. Mas respirei fundo, e deixei pois foi o único jeito que ela poderia tentar de alguma forma chamar atenção . Peguei a minha bandeira do Brasil 🇧🇷 e mostrei que ela poderia pegar até a faixa ,mas o título foi meu . “EU SOU A MISS BUMBUM BRASIL” a #ULTIMA …. Então .., #aceitaquedóimenos e vou falar pra vc . Acho q foi até melhor pra mim sabia ?! Deu mais repercussão ,e ficou feio foi pra vc . Então querida obrigada 🙏 Quero agradecer imensamente a todos envolvidos e nos próximos posts vou tentar agradecer a cada um de vocês que são muitos @missbumbumbrasil @cacauoliver #gratidao #missbumbum #missbumbumbrasil2018 #UltimaMissBumbum

A post shared by Ellen Santana (@ellensantanaoriginal) on

 

Неправда, па тоа е неправда …

Публиката остана во шок, а некои и не беа сигурни која е победничката. Бесната Ува чиј задник има опсег од 110 сантиметри и за цели пет сантиметри е поголем од победничката, тврди дека ја саботирале и дека требало да победи бидејќи е единствената меѓу девојките која хируршки не ја средувала својата позадина.

„Преставувам вистинскиот бразилски задник и никој тоа не може да ми го одземе. Три жени кои добија најмногу гласови во овој натпревар имаат вештачки позадини од силикони. Тоа е неправедно“, се пожали таа во весниците.

View this post on Instagram

@missbumbumbrasil @ellensantanafotosevideos

A post shared by Ellen Santana (@ellensantanaoriginal) on

 

„Можеби ми ја зема лентата, но НИКОГАШ нема да ми ја земе титулата. Напорно работев и заслужувам ова бидејќи мојот задник е најцврст од сите. Но за да победите, морате да знаете и да изгубите, тоа би било достоинствено, а не вака како што таа се однесува“, и врати Сантана.

 

Сантана додаде и дека само сака да им биде инспирација на жените ширум светот и да им покаже дека можат да остварат сето она што ќе го посакаат.

 

Третото место го освои трансексуалката Паула Оливеира која минатата година го промени полот.

Инаку, ова беше последното Бум Бум натпреварување во Бразил, а светскиот натпревар ќе се одржи следната година во мај во Москва.

 

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT