Сите во тесно и кратко, а Брена и Јована покриени од глава до пети со најпопуларниот тренд за ова лето – која ви изгледа подобро?

Цветните дезени се голем хит оваа сезона

Овој тренд им е омилен и на дамите од нашата балканска естрада, а тоа можевме да го видиме и од венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за која сите зборуваат. Имено, токму свекрвата на Александра, Лепа Брена, во еден момент се појави во костум со цвеќиња од глава до пети, а потоа и Јована Јоксимовиќ која блескаше во преубав цветен фустан кој го носеше со впечатливи виолетова чанта со златни детали и тренди очила за сонце.

ADVERTISEMENT

Па, која го „фура“ подобро овој популарен тренд?

Фото: РАС Србија
Facebook Comments
(Visited 129 times, 1 visits today)