Атрактивниот Македонец ги воодушеви сите, а најмногу Шерифовиќ и Карлеуша со генијалната изведба на песната „Јано мори“

Падна прегласувањето и во третиот круг

Овој пат се натпреваруваа Стефан Дениќ и нашиот претставник Адам Лабунски чиј ментор во шоуто е Марија Шерифовиќ.

ADVERTISEMENT

Лабунски се претстави со народната песна „Јано мори“ и една песна од познатиот српски пејач Саша Коваќ и по фантастичниот дуел во кој и двајцата имаа одлични настапи и добија по пет поени, нашиот претставник сепак имаше повеќе среќа и се пласира директно во следниот круг.

Facebook Comments
(Visited 3.348 times, 1 visits today)