Неочекуван исход на битката: Симба и Пумба не би биле добри пријатели (видео)

Оваа сцена стана хит на Фејсбук.

Вчера беше емитувана шестата и последна епизода од документарната серија новите минисерии за животните во Серенгети на Би-би-си  која на гледачите им дава увид во животот на некои од највеличенствените суштества на Земјата.

При емитувањео на последното продолжение, Би-би-си на Фејсбук ја објави сцената од втората епизода во која лавица бара лесен оброк за да може да ги прехрани своите млади, но “фрлила око“ на погрешната дива свиња која на крајот и ја гризнува.

ADVERTISEMENT

Serengeti: Kali the lion takes on a warthog

Maybe Simba and Pumba wouldn't have made such great friends!#Serengeti

Posted by BBC Earth on Среда, 07 август 2019

 

Facebook Comments
(Visited 23 times, 1 visits today)
Loading...