Се шушка дека му го освоила срцето на Мустафа Сандал – мајка и е Албанка, а татко и Турчин, и толку е убава што изгледа нереално

По разводот од Емина Јаховиќ, за Мустафа Сандал досега се шушкаше дека е во врска со неколку различни девојки.

Фото: Инстаграм/ Симге Сагин

Па така турските медиуми неодамна објавија дека познатиот Турчин е во врска со пејачката Симге Сагин. Во прашање е девојка која е 11 години помлада од Мустафа (48). Нејзината мајка по потекло е Албанка, додека таткото е Турчин. Со музика се занимава од 2007 година, а нејзиниот жанр е микс од денс и поп.

Младата ѕвезда која на Инстаграм има преку 600 илјади следбеници има прекрасен стил.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Симге Сагин

На фотографиите изгледа прекрасно…

Фото: Инстаграм/ Симге Сагин

И додека медиумите пишуваат за неговата нова љубовна авантура, до сега ниту еден од нив ги нема потврдено, но ни демантирано овие вести.

Интересно е и тоа што обожавателите гледаат сличност помеѓу Емина и Симге – и двете се бринети и се занимаваат со музика, па дури имаат и многу сличен стил.

Facebook Comments
(Visited 805 times, 1 visits today)