Се сеќавате на филмот „Валкан танц“ со Џенифер Греј и Патрик Свејзи? Погледнете како денес изгледа ѕведата од овој филм

ADVERTISEMENT

Беше на операција која што од една од омилените актерки ја направи потполно непрепознатлива

Џенифер Греј се прослави со култниот филм „Dirty Dance”, кој се уште е еден од омилените романтични филмови на сите времиња. Младата актерка беше избрана од групата девојчиња кои се пријавија на филмската аудиција благодарение токму на нејзиното „несовршено“ лице.

ADVERTISEMENT

Но, таа не го сакаше своето лице

По глобалниот успех Греј ја направи својата прва естетска корекција на лицето во 1989 година, што беше толку драстична што и најблиските пријатели не можеа да ја препознаат кога прв пат ја сретнаа по операцијата. Па така за разлика од нејзиниот колега од филмот, Патрик Свејзи, нејзината кариера започна да се движи по удолна линија.

ADVERTISEMENT

 

Немаше враќање

„Отидов во операционата сала како ѕвезда и излегов како анонимус. Тоа беше операција на носот од пеколот. Јас секогаш ќе бидам актерка што некогаш била позната, а денес никој не ја препознава поради естетска интервенција на носот”, изјави несреќната Џенифер Греј во едно интервју.

 

 

 

Интересно е тоа што Џенифер по операцијата стана многу слична со нејзиниот татко, Џоел Греј, најпознат по својата незаборавна улога во филмот „Кабаре” од 1972 година. Џенифер од јули 2001 година е во брак со актерот и режисер Кларк Грег со кого има ќерка Стела .

View this post on Instagram

Brunch with @joelgnyc #fathersday2016

A post shared by Jennifer Grey (@jennifer_grey) on

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 191 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT