Се сеќавате на девојката што потсетува на Анџелина во хорор издание – направи уште една операција и ги шокираше сите!

ADVERTISEMENT

Тинејџерка која е на границата на анорексија направи серија операции за да изгледа како Анџелина Џоли.

Таа своевремено ги шокираше сите со својот изглед, а деновиве покажа дека поминала низ уште една операција и луѓето повторно не можат да веруваат во она што го гледаат. И се прашуваат зошто?

ADVERTISEMENT

Сахар Табар има 20 години и е од Иран. Таа стана планетарно популарна преку ноќ благодарение на својот изглед. Но не на пофален начин, туку поради нејзините хорор фотографии на кои таа „наликува на” Анџелина Џоли – но, од некоја паралелна, хорор реалност.

View this post on Instagram

همه جا نگاه ميكنن منو

A post shared by سحرتبر..!👾🤘🏻 (@sahartabar_official) on

Подоцна, се покажа дека вистинската состојба со нејзиното лице и не е толку страшно – Сахар на фотографиите додавала многу работи со Фотошоп.

ADVERTISEMENT

Сепак, сè уште изгледа натприродно, и серијата ужасни операции што ги има направено досега оставиле големи последици врз нејзиното лице.

 

А тоа дека оваа девојка не планира да престане покажува и нејзината најнова фотографија. Таа под неа на Инстаграм напиша дека направила уште една операција на носот, а луѓето се прашуваат како ќе изгледа сега.

View this post on Instagram

بعد عمل بيني

A post shared by سحرتبر..!👾🤘🏻 (@sahartabar_official) on

 

Иако е факт дека голем дел од хорор изгледот го постигнува со шминка и Фотошоп, факт е и тоа дека оваа девојка, и покрај сето ова, редовно оди под нож, така што сега сите се прашуваат како ќе изгледа кога ќе ги отстрани завоите и дали ќе остане нешто природно од неа.

View this post on Instagram

نگو مثه اونام

A post shared by سحرتبر..!👾🤘🏻 (@sahartabar_official) on

 

А еве го и нејзиниот „природен“ изглед

View this post on Instagram

رقصم نازه.

A post shared by سحرتبر..!👾🤘🏻 (@sahartabar_official) on

 

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT