Северина Којиќ во чизми кои можете да ги видите и на нашите улици

Жена со беспрекорен стил

Робустните, гломазни чизми кои потсетуваат на оние за планинарење можете да ги најдете речиси во секоја продавница и низ градовите во Македонија. Тие се популарни и меѓу познатите трендсетерки кои најчесто ги носат со фармерки или фустани и кои додаваат бунтовнички „призвук“ во нивните зимски комбинации. Меѓу нив е и хрватската пејачка Северина која веќе со години не се одвојува од нејзиниот омилен модел од „Dsquared “.

ADVERTISEMENT

Во прашање е модел со црвени врвки и високи потпетици кој овој пат го носеше со тесни фармерки, тренди кожена јакна со крзно, чанта во бордо нијанса и шешир.

Па, што велите за ова зимско издание на Северина?

Facebook Comments
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.