Ријалити ѕвезда објави слија во бикини и го запали Интернетот – изгледа неверојатно секси само седум месеци по породувањето

ADVERTISEMENT

Тоа во своето семејство важеше за нaјпункичка, но сега покажа дека со малку добра волја, секој може да има совршено тело.

Познатата ријалити ѕвезда Клои Кардашијан својата ќерка Тру Томпсон ја роди во средината на април оваа година. Сепак, и покрај тоа што целиот свој живот кубуреше со прекумерна тежина, Клои не сакаше бременоста неповратно да влијание на нејзиното тело, па многу набргу по раѓањето се фрли на строга диета и на уште построг режим на вежбање.

ADVERTISEMENT

Тоа дека нејзината упорност се исплатеше може да се види и од сликите во бикини и шорцеви кои 34-годишната Клои ги објави на нејзиниот профил на Инстаграм само седум месеци по породувањето.

ADVERTISEMENT

„Вашиот мозок е мускул. Започнете да го вежбате за да почнете работите да ги гледате позитивно. Позитивно размислување = позитивни вибрации“ – наведе во описот под една од нејзините слики на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

Instagram vs Reality

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

 

Нејзините фотографии на социјалната мрежа предизвикаа лавина од коментари и доби над еден милион лајкови. Обожавателите се воодушевени од нејзината фигура и постојано и честитаат што успеала толку брзо да постигне толку голем успех во тренинзите.

View this post on Instagram

💜💜

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT