Пролетен фустан бр. 1 – за секоја ситуација, за секоја жена

Ова е еден од најпосакуваните фустани за оваа пролет

И покрај тоа што метеоролозите најавуваат „пресврт“ во времето, сепак поради топлите денови многумина од нас веќе ги извадија пролетните парчиња. Меѓу нив еден од најбараните модели за оваа сезона е фустанот од џинс кој по се изгледа никогаш нема да излезе од мода.

ADVERTISEMENT

Жените ги обожаваат бидејќи се неверојатно практични – како и фармерките, можете да ги носите во секоја пригода.

Обично оди со патики и балетанки за опуштена прошетка низ градот, но и со високи потпетици за шик вечерни изданија.

Можете да ги сите и во вашите деловни комбинации, а се што треба е да го прилагодите на вашиот стил и тоа е тоа.

Погледнете неколку примери како да го носите…

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 286 times, 1 visits today)