Провокативно и секси – погледнете што носеа славните дами на забавата по Златниот глобус

На црвениот килим на Златниот глобус и оваа година успеавме да видиме многу прекрасни креации што ги носеа најпознатите холивудски дами.

Но, забавата по церемонијата се чини дека предизвика ѕвездите да покажат малку повеќе кожа, а со тоа и да подигнат поголема прашина во медиумите. Се покажа дека оскудните кроеви и блескавите секси тоалети повторно го преплавија црвениот килим, а некои од познатите девојките речиси имаа и незгоди поради преголемата отвореност на фустаните.

ADVERTISEMENT

Embed from Getty Images
Меѓу нив најпрво ќе ја споменеме Хајди Клум која можеби покажа и премногу, но сепак изгледаше прекрасно.  Пензионираниот модел едвај ги држеше градите во фустанот со провокативно деколте и со голем отвор и на ногата.

Embed from Getty Images

 

Емили Ратајковски пак блескаше во својот неверојатно секси црвен фустан со интересен крој кој истовремено беше и максимално провокативен и гламурозен.

Погледнете ги и останатите дами…

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)