Прекрасни зимски модни изднија на блогерката Ејми Сонг

Една од најпознатите блогерки во светот, Ејми Сонг, која се крие зад платформата „Song of Style“ и подеднакво добриот профил на Инстарам со истото име.

Таа е една од оние жени кои успешно ги комбинираат најновите трендови и ги прилагодуваат со нивниот малку релаксиран, но секогаш шик стил. Таа има и преку пет милиони следбеници на Инстаграм што е бројка за респект и е на самиот врв меѓу највлијателните модни блогери.

ADVERTISEMENT

Нејзината книга „Capture Your Style“ содржи трикови и совети за тоа како да стигнете до совршен „инстарам фид“, а нејзиниот профил е еден од оние на кои секојдневно се враќаме, посебно коа сме во потрага инспирација.

View this post on Instagram

Headed to Vancouver for the first time!!! 😎

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

 

По моделот на градот каде што е родена, Лос Анџелес, зимскиот стил на оваа блогерка е опуштен и лежерен, и иако не вреска со многу детали, Ејми успешно се одделува од масите и секогаш изгледа неверојатно шик.

View this post on Instagram

A & D for Aimee and Dani 🙈

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

 

Во продолжение ќе најдете само некои од нејзините прекрасни комбинации што ги објавува на Инстаграм, а кои ќе ви дадат инспирација за да ја вклучите лежерноста во вашиот секојдневен зимски стил.

View this post on Instagram

Walking into Monday like… I got this!

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

View this post on Instagram

Happy Election Day!

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

View this post on Instagram

Feeling cozy

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on

 

Facebook Comments
(Visited 8 times, 1 visits today)