Огласи
Огласи 2
CelebrityTV

Пред седум месеци го роди вториот син а сега Богдана и Жељко објавија убави вести: Честитки добиваат од сите страни!

Повторно ќе станат родители...

Огласи 3

Семејството Ражнатовиќ денеска со јавноста сподели убави вести.

Имено младиот брачен пар, Вељко Ражнатовиќ  и неговата сопруга Богдана очекуваат уште едно дете.

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

Гордиот татко со своите следбеници на Инстаграм сподели дека очекуваат уште еден син.

Тој го објави резултатот од пренаталниот тест, во чиј опис напиша:

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

– Слава му на Бога! Ти благодарам, Господи, за се што ми даде мене грешниот. Слава на отецот и синот и Светиот Дух! Богдана, кралице на мојот живот!

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

На овие зборови не остана имуна ниту идната мајка Богдана која во коментар му порача „Те сакам“.

Тој и одговори „Богданааа“, со емотикони од срциња.

Тој потоа сподели фотографија од неговите синови Жељко и Крстан со коментар:

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

– Доаѓа уште еден брат!

Да потсетиме, Богдана во април годинава го роди вториот син, а само седум месеци подоцна нејзиниот сопруг најави дека нивното семејство наскоро ќе се прошири.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Најстариот наследник Жељко има две и пол години.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Инаку малиот Крстан се роди во април и, како што можеме да видиме од фотографиите кои неговите родители ги споделуваат на Инстаграм, тој е нивната омилена играчка.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Сака да се мази како и сите бебиња, ужива во прегратките на мајка му и татко му, тука е и неговиот постар брат Жељко, а секако и баба Цеца.

Се додека не се роди новиот член, Крстан ќе биде главната занимација на семејството.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Маркетинг

Поврзано

Back to top button