По обвинувањата дека ја изневерува свршеникот на Џенифер Лопез фотографиран со модрици на лицето (фото)

Поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез неодамна клекна на колена и ја запроси музичката дива Џенифер Лопез, но само неколку дена подоцна некои медиуми објавија информација дека ја изневерува.

Фото: Инстаграм

И откако беа објавени првите фотографии од аеродромот во Мајами, на кои и двајцата изгледаат депримирано, а Родригез има и голема модринка под окото, многумина веднаш започнаа да претпоставуваат како ја добил. Секако, повредата на неговото лице најчесто се поврзува со медиумските текстови поврзани со неговото неверство .

Фото: Принтскрин

Родригез ја запроси Џенифер по две години врска, и тоа со џиновски смарагден прстен вреден околу 50.000 евра . Таа му кажа ДА, но нивната среќа ја „поремети“ поранешниот колега на Родригез, Хосе Канеско (54) кој на Твитер го обвини Алекс дека спиел со неговата поранешна сопруга Џесика Канеско. Таа веднаш ги отфрли таквите обвинувања.

ADVERTISEMENT

Џесика за медиумите изјави дека Алекс го познава веќе со години, но и дека не го видела пет години и дека е во добро односи како со него, така и со Џенифер.

View this post on Instagram

3.9.19✨♥️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Инаку, ова ќе биде четврти брак на Џенифер, иако пред само неколку месеци, на прашање на новинарите, изјави дека наскоро не планира ништо на ова поле.

„И двајцата сме на добро место во своите животи. Можеби ако се запознавме кога имавме 20 години. Претходно избрзав со три брака затоа следниот пат сакам да бидам сигурна“, изјави таа тогаш, но очигледно се предомисли.

Фото: Инстаграм/ Алекс Родригез

Но дали овој пат ќе потрае или не, останува да видиме …

Facebook Comments
(Visited 677 times, 1 visits today)