Потресно – Брена плачеше и ја напушти емисијата заради смртта на Дивна Карлеуша

На социјалните мрежи се уште кружи видеото со Брена која совладана од своите емоции заплака пред камерите.

Фото: Принтскрин

Пејачката се расплака за време на снимањето на шоуто „Ѕвездите на Гранд – Специјал“ кое што нејзиниот колега Саша Поповиќ го посвети на починатата Дивна Карлеуша која што не напушти пред недела дена.

Лепа Брена не можејќи да си ги совлада емоциите, во еден момент стана и ја напушти емисијата, а откако се врати Саша Поповиќ рече:

ADVERTISEMENT

„Јас знам само една работа, Брено. Брена ова многу ја погоди. Но Дивна да беше жива или да можеше да ни каже нешто од оној свет, би ни кажала: ‘Сале , не тагувајте, развеселете се убаво, отсекогаш сум сакала музика, отсекогаш сум ги сакала пејачите, ве подржував сите вас. Ти благодарам Дивна за сé, рече Саша додека Брена ги бришеше солзите.

Фото: Принтскрин

Целата емисија посветена на Дивна Карлеуша можете да ја погледнете во продолжение  …

 

Извор: pulsonline.rs

 

Facebook Comments
(Visited 731 times, 1 visits today)