Порасна ќеркичката на Александра, еве колку месцеи наполни – убавата водителка покажа колку брзо се врати во ТОП ФОРМА

Иако неодамна се породи, успеа да си ја врати фигурата и изгледа неверојатно.

Убавата и шармантна водителка која секој ден ја гледавме во кулинарското шоу „Брза кујна“ на Сител, покажа колку пораснала нејзината ќерка.

Водителката се стекна со огромна популарност и публиката будно го следи секој нејзин чекор и сака да дознае нешто повеќе за неа.

Во јануари оваа година водителката се оствари во улога на мајка и на свет ја донесе својата прва ќерка Сара.

Фото: Инстаграм/ Александр Илиевска

Досега сè уште во јавност нема објавено фотографија со лицето од својата ќерка, но понекогаш споделува семејни фотографии на кои се гледа дека и таа и нејзиниот сопруг зрачат од среќа.

Овојпат таа сподели дека Сара пораснала, односно наполни шест месеци.

„Додека мама и тато ја полеваат со љубов, Сара расте и се радува. Денес полни 6 месеци. Пола година љубов, радост, смеа …“ напиша Александра.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

Александра беше од оние трудници кои навистина уживаа во бременоста. Се чини како воопшто да не доби вишок килограми и многу брзо по породувањето се врати во форма. Не престана да биде активна на социјалните мрежи и постојано ги информираше фановите како тече бременоста.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

Откако се породи таа постојано објавуваше фотографии, а евидентно беше дека многу брзо успеа да си ја врати формата и изгледа исто како порано, но сега зрачи уште повеќе.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

И таа самата напшрави споредба со фотографија од бременоста и сега, па може да забележните дека и за време на бремоенота таа немаше качено многу килограми и изгледаше совршено.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

Александра деновите ги користи за прошетки во градскиот парк.

Оттаму и често споделува фотографии.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

Водителката во едно свое интервју откри зошто таа и сопругот се одлучиле за името Сара.

„Имавме неколку имиња кои ни се допаѓаа и многу бевме неодлучни. Старосватицата ми подари и книга, речник на лични имиња за да имаме повеќе инспирација, па така имавме пет имиња кои ни беа во потесен избор, но сопругот сепак остави на мене.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм

Кога се породив и ја имав во раце првото име кои ми дојде да и го кажам беше Сара, таа е наша мала слатка принцеза.

ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
ФОТО: Александр Илиевска / Инстаграм
(Visited 588 times, 1 visits today)