Порасна во вистинска убавица – Џон Траволта објави селфи со ќерка му и го запали Инстаграм!

Познатиот холивудски актер ги воодушеви обожавателите со фотографија на која е со неговата наследничка.

Џон Траволта (64) и Кели Престон имаат две деца – ќерката Ел Блу (18) и синот Бенџамин (9). Нивниот живот беше означен со трагедија кога за време на новогодишните празници во 2009 година го изгубија првиот син Џета. Тој почина додека беа на одмор на Бахамите на возраст од шеснаесет години. Потоа во медиумите се појавија информации дека Џета починал, бидејќи неговите родители, како дел од Сиентолошка црква, одбиле медицинска помош за детето.

ADVERTISEMENT

 

Познатиот актер објави фотографија и видео на Инстаграм со неговата 18-годишна ќерка Ел. „Се надевам дека сите имаа добра година”, напиша тој во описот на фотографијата на која што позира со својата убава наследничка.

View this post on Instagram

I hope everyone had a great New Year!

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

 

Заедничката фотографија е направена за време на новогодишната ноќ, а многумина коментираа дека Ел станала вистинска убавица која неодоливо потсетува на познатиот холивудски актер.

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)