Поради оваа жена Бали Бег многу пател – нејзините родители не го прифатиле бидејќи немал пари

Славниот турски актер кој кај нас е познат како Бали Бег го изговори судбоносното „Да“ со преубавата колешка Фахрије која кај нас е позната како Неџла.

Свадбената церемонија парт ја направи на преубавиот Босфор и откако  се заколнаа на вечна љубов, во нивниот живот тече само мед и млеко.

Имаат убав и хармоничен брак.

Но во животот на згодниот актер Бали Бег не секогаш било вака убаво и харомонино, првата негова љубов која ја сакал пред Фахрије му го скршила срцето.

Станува збор за поранешната водителка на „Fahion TV“ Џејлан Чапи.

Имено, Џејлан и Бурак биле во долгогдишна врска, точно се сакале две ипол години. Дефинитивно раскинале во 2014 година, а долго време се пишувало што била причината.

Во еден турски таблоид како бомба одекнала веста дека Џејлан го фатила Бурак со маж, па поради тоа го оставила, меѓутоа подоцна се дознало дека причината за разделбата била што Џејлан потекнува од имотно семејство, а Бурак секогаш бил скромно воспитан.

И додека родителите на шармантната водителка ја обезбедиле за цел живот, актерот морал се сам да заработи. И поради разликите во карактерите почнале се почесто да се караат, родителите  на Џејлан никако не сакале да го прифатат Бурак.

Раскинувањето било неизбежно, а Бурак останал со скршено срце.

– Набрзо по раскинувањето почнав многу да работам и да се затрупувам со работа. Ја запознав Фахрије, со која прво бев пријател. Искуството ме научи дека љубовта може да биде опасна, а поради неа не сакав да губам глава.Фахрије ме увери дека вистинската љубов сепак постои, рекол Бурак во едно интервју.

И до ден  денеска Бурак ужива во љубовта со Фахрије со која има едно дете, и медиумите наголемо пишуваат за нивната семејна среќа.

Фотографиите сведочат за тоа, погледнете:

 

 

 

 

 

 

(Visited 1.780 times, 1 visits today)