Позната пејачка со потекло од Босна убиена во Бодрум, Турција

Пејачката Хаџер Тулу е убиена во ноќен клуб во едно од најпопуларните турски летувалишта

ADVERTISEMENT

40 годишната пејачка Хаџер Тулу чии родители се по потекло од Босна беше убиена во еден ноќен клуб во популарно туристичко летувалиште во близина на Бодрум, Турција, при престрелка на четворица мажи.

ADVERTISEMENT

Според првичните информации покрај неа убиен е и сопственикот на клубот, а 4 лица се повредени. Причините за пукотниците не се познати, но познато е дека пејачката не била мета на нападот, тулу случајно е погодена.

ADVERTISEMENT

Како што пишуваат светските медиуми Хаџер е ќерка на двајца емигранти од Босна и Херцеговина и е родена во 1978 година во Измир. Нејзините најпопуларни спотови на Јутјуб имаат повеќе од 4 милиони прегледи.

 

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...