Познатата струмичанка се соблече и го покажа своето исончано тело

Познатата „инстаграмџика“ и убавица од Струмица, Љупка Митрова, на високите температури се разладува во костими за капење, а своите обожаватели на социјалните мрежи редовно ги радува со нови фотографии.

Фото: Инстаграм/ Љупка Митрова

Таа на социјалните мрежи сподели неколку неодоливи фотографии на кои позира во костими за капење воодушевувајќи ги своите обожаватели со своето совршено извајано и исончано тело.

Но покрај фотографиите, и љубовниот живот на оваа убавица од Струмица е поприлично интересен за јавноста. Имено, откако се раздели од својот сопруг и татко на нејзините две ќерки, таа беше во љубовна романска со македонскиот модел и победник во Големиот брат, Дарко Петковски- Спејко.

ADVERTISEMENT

 

Фото: Инстаграм/ Љупка Митрова

Имено, струмичанката по бракот утеха пронајде во прегратките на познатиот и згоден кумановец, а откако неодамна медиумите ги објавија гласините дека повеќе не се заедно, се огласи и Спејко. Тој во интервју за Ексклузив ги потврди гласините и изјави дека и покрај тоа што повеќе не се заедно, и понатаму останале во добри односи.

Фото: Инстаграм/ Љупка Митрова

„Кога би ме видела со друга девојка, би ми посакала среќа“, изјави Дарко за неговата сега веќе поранешна девојка.

Facebook Comments
(Visited 293 times, 1 visits today)