Познатата актерка НЕ е веќе синоним за убавина – ќе се изненадите кога ќе ја видите одблиску!

ADVERTISEMENT

Познатите дами по правило најчесто се кријат зад слоеви и слоеви шминка па често мислиме дека изгледаат беспрекорно. Но не треба да заборавиме дека и тие се обични жени и дека имаат маани исто како и сите ние.

Холивудската актерка Анџелина Џоли која важи за една од најубавите жени на светот во последно време често е мета на критиките поради својот анорексичен изглед. Но деновиве повторно е во центарот на вниманието и овој пат не се нејзините килограми во прашање, односно недостатокот на истите, туку неколку фотографии кои покажуваат дека и таа не е отпорна на годините.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

Angelina Jolie #ssstructure

A post shared by Not a hate account 💖 (@ssstructure) on

Имено, овие фотографии сликани одблиску ги покажуваат незините неправилности на лицето и како навистина изгледа.

View this post on Instagram

Angelina Jolie #ssstructure

A post shared by Not a hate account 💖 (@ssstructure) on

ADVERTISEMENT

Но никој не е совршен, нели?

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT