Погледнете како изгледа ќерката на Есма Реџепова (фото)

Елеонора Мустафовска прозборе за Есма Реџепова со болка во гласот која и по три години не минува.

Таа откри дека знае дека нејзината мајка ја чува од небото, а гордо тргна по стапките на неприкосновената пејачка.

ADVERTISEMENT

„Нејзиното заминување ме натажи до болка, ми требаше доста време за да почнам да живеам нормално и да продолжам понатаму. Се уште верувам дека ме чува од небото и дека се радува што тргнав по нејзините стапки. Големите луѓе секогаш се најскромни. Кога имаш две јаболка, секога подари ја едната на некого, тие нејзини зборови секогаш ќе ги памтам“, изјави таа, а пренесе српскиот весник Курир.

Погледнете како изгледа Елеонора…

Фото: Курир, Блиц, Драгана Удовичиќ
Facebook Comments
(Visited 1.889 times, 1 visits today)