Повеќе не изгледа вака, Бали бег со драстична промена на иимиџот

„Бали бег“ сподели фотографии кои буквално ги залудеа неговите обожавателки.

Фото:Инстаграм

ADVERTISEMENT

Бурак Озцивит (34), популарниот турски актер кој мами воздишки кој с стана познат во регионот од серијата „Сулејман величествениот“, во која се прослави со улогата на Бали бег, го семени имиџот.

Бурак одлучи да ги изненади обожавателки објавувајќи нова фотографија на која се гледа промената на неговиот имиџ.Тој буквално ги залудеа неговите обожавателки.Фотографијата на која позира на тераса, брзо собра повеќе од еден милион лајкови.

Тој и денес важи за еден од најдобрите фраери и најголемите шмекери меѓу турските актери. Токму затоа и не треба да чуди што и неговиот стил е пример на многу мажи во Турција.Каран е прво дете на Фахрие и Бурак кои се верија во март 2017 година, а стапија во брак во јуни истата година.

Facebook Comments
(Visited 1.395 times, 1 visits today)
Loading...