Пејачот Кончита Вурст повторно го промени имиџот – победникот на Евровизија во досега невидено издание (фото) (видео)

Со новиот имиџ Кончита се појавува во својот нов спот.

Промените кои ги прави за некои се инспирација, а за други пак – лош пример!

ADVERTISEMENT

Но, пејачот ни денес не престанува да изненадува, па во спотот за неговата најнова песна „Hit Me“ Кончита ги шокираше сите со нов, сосема поинаков изглед.

Од ден во ден ги изненадува фановите со нова боја на косата и со нова фризура.

Контроверзниот австриски пејач кон крајот на февруари ја избричи главата, па и тогаш предизвика бура од реакции на социјалните мрежи.

Музичката ѕвезда, чие вистинско име е Томас Том Нојвирт, победи на Евровизија во 2014 година.

Тогаш  имаше долга коса и црна брада.

 

Facebook Comments
(Visited 440 times, 1 visits today)