Пејачката што загуби неколку бебиња: „На секој кош има коцкарници и обложувалници, а мајките нема каде да си ги дојат децата!“

Пејачката Слаѓа Алегро неодамна се породи, а сега откаја прошета својата ќерка за прв пат во еден трговски центар непријатно се изненади.

Имено, тоа што и се случи во трговскиот познатата пејачка мораше да го сподели со јавноста и обожавателите преку социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

Таа на својот Инстаграм профил напиша:

„Не убедуваат да раѓаме деца, а во најголемиот трговски центар во Србија мајките мораат да ги дојат нивните бебиња во тоалетот за повивање во кои условите се ужасни. Важно е да на секој кош има коцкарници и обложувалници“, напиша пејачката.

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)