Отворено писмо на пејачката Ана Севиќ – ова е вистината за моето доаѓање во блницата кај Дарко!

ADVERTISEMENT

Пејачката Ана Севиќ од првиот момент е покрај својот поранешен сопруг Дарко Лазиќ откако тој доживеа сообраќајна несреќа, а поради тоа веќе неколку пати е ставена на столбот на срамот. Прво сите беа изненадени што веднаш се појавила во болницата, а потоа ја напаѓаа дека го оставила поранешниот сопруг да се бори за живот додека таа патува и се забавува.

Но за да им застане на патот на шпекулациите, Ана одлучи да напише отворено писмо преку кое се обрати до јавноста. Покрај тоа објави и своја фотографија на која јасно се гледа колку е загрижена, иако се обидува да изгледа совршено, на нејзиното лице се познава внатрешниот немир.

ADVERTISEMENT

„Фотографијата е направена пред неколку дена.. Можеби вам ви се чини како „нормална“ но секој што ме познава јасно гледа и знае колку напор требаше за да се обидам да го сокријам заморот и тагата зад неа, неспиењето, солзите и стресот поради сето што се случи. И покрај се тоа не ми појде од рака… Ова е една присилена поза, обид за насмевка која и покрај сиот труд не излезе од мене. Не постои тага што можете да ја сокриете со филтер бидејќи животот не е Инстаграм. Работам да ја вратам насмевката која на моето лице се гледаше до пред некој ден, работат на тоа и сите што ме сакаат и кои јас ги сакам, кои сакаат да бидат среќна и исполнета каква реално сум и сум затоа што ги имам сите причини за тоа. Се што беше во моја моќ јас го направив. Најпрво беше „што таа бара во болницата“, а потоа „гледај ја, не доаѓа во болницата, патува“ … Одамна сфатив дека на светот не можете да му угодите на секој и важно е она што го знаеме Бог и јас.. како и моето семејство“ напиша Ана и продолжи:

View this post on Instagram

Fotografija je nastala pre par dana.. Vama se verovatno cini kao "normalna" ali svako ko me poznaje jasno vidi i zna koliko je truda trebalo da iza nje probam da sakrijem umor i tugu,nespavanje,suze i stres posle svega sto se desilo.. I pored svega toga to mi nije poslo za rukom..Ovo je jedna usiljena poza,pokusaj osmeha koji uz sav trud nije uspeo da se izadje iz mene. Nema te tuge koja se filterom moze sakriti jer zivot nije instagram. Radim na povratku svog osmeha koji se na mom licu video do pre neki dan,rade i svi koji me vole i koje volim,koji zele da budem srecna i ispunjena kakva realno i jesam jer imam sve razloge za to. Sve sto je bilo u mojoj moci sam uradila. Prvo je bilo "sta ona trazi u bolnici" posle je bilo "vidi ne dolazi u bolnicu,putuje" .. Odavno sam shvatila da se svetu ne moze ugoditi i da je bitno ono sto znamo Bog i ja.. kao i moja porodica. Znate sta? Trazila sam u bolnici snagu koju sam zelela da prenesem svom bivsem muzu u njegovoj najgoroj borbi,trazila sam energiju u sebi da bih je dala i njemu jer sam znala da ocu mog deteta to treba vise nego ikada do sada. Znam da mu je to znacilo i pomoglo da prebrodi svoje najteze zivotne trenutke…Da li idem ili ne idem..Kao sto sam napisala u story pre neki dan,to je moja licna stvar a samo su jedan put uspeli da me slikaju jer je to bila ne samo Darkova nego i moja bitka.. Svako od nas je pre godinu dana krenuo odvojenim putem i svako od nas vodi svoj zivot. Svako je odabrao kako ce da zivi i svako je napravio svoj izbor. Ja sam odabrala da budem srecna i voljena jer imam pravo na to ,kao i svi vi! Jer sreca je stvar izbora! Svako zasluzuje da bude srecan! Moje dete zasluzuje da bude srecno a ne moze biti ako nisam ja ta koja ce da joj pokaze kako to izgleda! Ja nemam pravo da budem nesrecna jer imam dete koje ce biti srecno sve dok to od mene zavisi a ja cu uraditi sve sto je u mojoj moci da zauvek bude srecna,zasticena i nasmejana… Volim vas i zahvaljujem se na svemu lepom sto ste poslali proteklih dana… Od energije do reci.. ❤️🍀💋

A post shared by ANA SEVIC OFFICIAL (@anasevicofficial) on

„Знаете што? Во болница барав сила која сакав да му ја пренесам на мојот поранешен сопруг во неговата најлоша борба, барав енергија во себе за да му ја дадам и на него, бидејќи му е потребна на таткото на моето дете. Знам дека му значеше и дека му помогна да ги преброди најтешките моменти. Дали одам или не. Како што кажав пред некој ден на „Инстаграм стори“, тоа е моја приватна работа, а само еднаш успеа да ме фотографираат бидејќи тоа беше не само борба на Дарко туку и моја. Секој од нас пред една година тргна по свој пат и си води свој живот. Секој си направи свој избор. Јас одбрав да бидам среќна и сакана бидејќи имам право на тоа. Среќата е избор. Секој заслужува да биде среќен. Моето дете заслужува да биде среќно, а не може да биде ако јас не му покажам како изгледа тоа. Јас немам право да бидам несреќна бидејќи имам дете кое зависи од мене дали ќе биде среќно или не, а јас ќе направам се секогаш да биде среќна и насмеана. Ве сакам и ви се заблагодарувам на сите убави работи,…од зборови до енергија“ напиша Ана на Инстагам.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 8 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT