Орео бобмбици со само три состојки: Готови за 15 минути!

Овие магични топки ќе ги освојат сите ваши сетила, а децата едноставно ќе ги обожаваат! Никогаш не се олеснуваат!

 

Потребни состојки:Орео бисквити – две пакувања, неутрално крем сирење – бело чоколадо – 100 грама,. Подготовка:Извадете орио-бисквит (две пакувања), извадете ја средината (полнењето) и изматете го бисквитот во блендер.

Додадете крем сирење во месен бисквит и добро комбинирајте сè и формирајте топки. Се топи една бела чоколада, и во неа се ставаат топчињата во неа. Потоа спуштете ја секоја топка на течност обложена со хартија за печење, така што чоколадото не се истури на чинијата. Посипете ги топчињата со малку мелени бадеми или лешници (по желба) и ставете во фрижидер да се зацврсти.

Facebook Comments
(Visited 123 times, 1 visits today)