Овој фустан им стои убаво на сите жени, а Селена Гомез го носи со патики и изгледа посебно добро

Пејачката се појави на фотографиите од лудата забава на нејзината најдобра пријателка Кортни Бери, која ги сподели заедно со некои други заеднички пријателки, а нас не воодушеви со изборот на фустан.

Имено, таа ни го потврди она што веќе го знаеме, а тоа е дека нема подобро решение за дама од страстен, црвен фустан кој докажано им стои убаво на сите жени и ги привлекува погледите, во што не убеди и групната фотографија од забавата на која токму Селена се истакнува најмногу.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

@emilyabbegayl via Instagram Story

A post shared by Selena Gomez News Sourceℹ (@dailyselenagomez_) on

 

И покрај тоа што избра поприлично невин крој закопчан до грло, зачинет со ролка јака и со должина под колена, познатата пејачка докажа дека дури и со еден ваков црвен фустан секси изгледот ви е загарантиран.

View this post on Instagram

a few of my perfect girls threw me a perfect shower 🥰

A post shared by CJB (@courtneyjbarry) on

 

Особено ако го носите со патики со кои дефинитивно ќе бидете во тренд. Погледнете неколку слични модели …

Nordstrom Bardot Paris Lace Body-Con Dress ($129)

Missguided Red Choker Midi Dress ($33)

Missguided Red High Neck Open Back Skater Dress ($27)

Calvin Klein Illusion-Trim Fit & Flare Dress ($90)

 

Facebook Comments
(Visited 52 times, 1 visits today)