Овој капут никогаш НЕМА да излезе од мода – најбараниот модел меѓу трендсетерките!

Еден модел на капут, како што пишува Космополитен, постојано е во мода. Во прашање е капут кој сите блогерки го имаат во своите плакари, а во центарот на вниманието е и оваа есенска сезона.

Кафеавите капути во нијанси на влакна од камила се класик кој НИКОГАШ не излегува од мода, па затоа и преставуваат инвестиција во која се исплаќа да се вложи бидејќи ќе го носите со години.

ADVERTISEMENT

Класичниот модел и оваа сезона ни доаѓа во најразлични изданија, од кратки и „влакнести“, до долги и глатки, и секогаш внесува доза на елеганција во секоја модна комбинација. Тесните, струкирани модели ќе му ласкаат на вашето тело па доколку не знаете каков да изберете можеби токму со еден ваков модел нема да погрешите.

ADVERTISEMENT

Погледнете неколку комбинации како да ги носите овие капути, но и најдобрите модели од неколку познати брендови што ги избраа нашите модни уредници …

 

НАШИ ПРЕДЛОЗИ

Zara 6,490.00 MKD

Zara 5,990.00 MKD

Zara 5,990.00 MKD

Zara 4,590.00 MKD

VANESSA BRUNO £463

STELLA MCCARTNEY £821

STELLA MCCARTNEY £1,059

Bershka 3.790,00 MKD

Bershka 1.990,00 MKD

ACNE STUDIOS £905

 

Foto: Net-a-porter, Promo

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT